W oczekiwaniu na Mikołaja i zbliżające się święta Pszczółki ubrały choinkę, co sprawiło im wiele radości.
29 listopada Pszczółki odwiedziła mama Franka, która pracuje jako logopeda. Pani Kasia opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie i zaprezentowała różnorodne pomoce wykorzystywane na zajęciach z dziećmi. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak poprzez zabawę można doskonalić narządy artykulacyjne. Bardzo dziękujemy Pani Kasi za ciekawe spotkanie i poświęcony czas.
29 listopada Pszczółki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez panią bibliotekarkę. Tym razem związane one były z niedawno obchodzonym Dniem Pluszowego Misia. Dzieci przypominały sobie postacie różnych misiów, poznały przyjaciół Kubusia Puchatka i wykonywały puchatkowe zadania. Pani bibliotekarka przeczytała również dzieciom jedną z przygód Kubusia pt. „Tort urodzinowy”.
25 listopada Pszczółki z grupy II świętowały Dzień Pluszowego Misia. Wtedy swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego najmilszego przyjaciela. Podczas zajęć dzieci poznały historię pluszowego misia, rozmawiały o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek, wspólnie śpiewały piosenki, bawiły się przy muzyce, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych, plastycznych i dydaktycznych. Nie zabrakło również słodkiego małego „co nieco”.
20 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia dzieci z radością uczestniczyły w licznych zajęciach i zabawach poświęconych tematyce praw dziecka. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie mają prawa oraz jak ważne jest ich przestrzeganie w codziennym życiu. Dowiedziały się, że niestety w wielu miejscach na świecie prawa dzieci nie są respektowane. Pszczółki zgodnie przyznały, że z prawami wiążą się też pewne obowiązki i obiecały wykonywać je na miarę swoich możliwości.
W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny i wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dzieci podczas zajęć poznawały wiersze, piosenki i wiadomości dotyczące historii Polski, przypomniały i utrwaliły wiadomości dotyczące symboli narodowych. Wykonały też kokardy narodowe - patriotyczny symbol Polaków. 8 listopada wzięły udział w przedszkolnej uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pszczółki ubrane w odświętne stroje miały okazję obejrzeć występ przygotowany przez najstarsze grupy przedszkolne. Wraz z dziećmi ze wszystkich grup oraz z pracownikami przedszkola odśpiewały też hymn polski biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.
5 listopada gościliśmy w przedszkolu aktorów ze Studia Artystycznego AKADA z Warszawy. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Po Polsce podróże małe i duże”. Głównym bohaterem przedstawienia był zabawny smok Bazyli, który chcąc odwiedzić swego dziadka w Krakowie musiał przemierzyć całą Polskę. Jednak już na początku okazało się, że ta podróż wcale nie będzie taka łatwa. Kiedy w końcu tam dotarł razem z dziećmi odtańczył krakowiaka. Spektakl podobał się dzieciom, a aktorzy zostali nagrodzeni brawami.






