Dzieci z naszej grupy uczestniczyły w cyklu zajęć związanych z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, podczas których zostały zapoznane z pojęciem "autyzm". Obejrzały film edukacyjny oraz wysłuchały opowiadanie pt. „Jaś i niebieskie motyle”, gdzie przedstawione były charakterystyczne cechy, jakie występują u osób z tym zaburzeniem. Poprzez praktyczne zadania poznawały problemy osób ze spektrum autyzmu i ich trudności w poznawaniu świata. Przekonały się, w jaki sposób dzieci funkcjonują, w sytuacjach kiedy zostały zaburzone ich zmysły. Na koniec zastanawiały się, jak można pomóc w codziennych sytuacjach kolegom z autyzmem.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Katarzyna D.






