15 maja odbyła się próbna ewakuacja przedszkola. Jej głównym celem jest przygotowanie personelu i dzieci do prawidłowego zachowania się w sytuacji realnego zagrożenia, a także sprawdzenie skuteczności procedur bezpieczeństwa. Cała akcja przebiegała bez zakłóceń. Wszystkie przedszkolaki bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Przed budynkiem przedszkola czekała na dzieci miła niespodzianka. Dzieci mogły spotkać się z panami strażakami i obejrzeć samochód strażacki od środka.






