Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

Dnia 07 stycznia w przedszkolu odbył się  "Bajkowy bal karnawałowy”. Wszystkie nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci, a rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Dzieci z czterech grupy: I, III, IV  i  V wzięły udział w niezwykłym pokazie kuchni molekularnej.
Na początek przedszkolaki poznały zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas prezentacji. Następnie poznaliśmy kilka ciekawostek na temat gotowania molekularnego: ciekły azot ma temperaturę -200°C i działa jak zamrażarka na produkty, które się do niego wkłada. Gotowanie w ciekłym azocie odbywać się musi przy użyciu odpowiedniego sprzętu i rękawic ochronnych, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu ciała z cieczą.  Najpierw obejrzeliśmy eksperyment z napompowanymi balonami, które kurczyły się po włożeniu ich do miski z azotem. Następnie jedliśmy zdrowe „chipsy” z bazylii i mięty, które chrupały jak prawdziwe chipsy. Wszystkie dzieci jak zaczarowane obserwowały pracę i pomagały wykonywać eksperymenty i dania.