Super User
Kategoria:

W grupie Biedroneczek odbył się konkurs plastyczny„Moja mała Ojczyzna”.

Konkurs adresowany był do dzieci i ich rodziców.

Celem konkursu było  wzbudzanie uczuć patriotycznych do tzw. „małej Ojczyzny”, ukazanie piękna krajobrazu, wzmacnianie więzi rodzinnych, współpracy z rodzicami a także rozwijanie inwencji twórczej dzieci.

Wykonane prace były bardzo ciekawe. Uczestniczy otrzymali nagrody i dyplomy.

Super User
Kategoria:

13 listopada 2018r.Samorządowym Przedszkolu Nr 13 odbył się konkurs recytatorski pod hasłem

„MAŁY PRZEDSZKOLAK-WIELKI PATRIOTA”.

Przedszkolaki z bialskich placówek zaprezentowały wiersze o tematyce patriotycznej.

Nasze przedszkole reprezentowała ANNA CHOMIŃSKA, recytując wiersz „Święto Polski”.

Za udział w konkursie otrzymała dyplom i drobne upominki.

Super User
Kategoria:

5 października dzieci z grupy Biedroneczek wybrały się do Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży BARWNA. Spotkanie w bibliotece przebiegało w radosnej atmosferze. Dzieci wysłuchały książki Katy Hudson pt. „Za dużo marchewek”, która pokazała, jak siła przyjaźni pomaga przetrwać trudne chwile w życiu oraz, że dzielenie się i pomoc innym są ważniejsze niż posiadanie.

Był również czas na wesołe zabawy przy muzyce z wykorzystaniem różnych rekwizytów. Jak zwykle dzieci mogły pobawić się w kąciku malucha i obejrzeć wiele interesujących książek.

Super User
Kategoria:

6 listopada dzieci z grupy Biedroneczek wybrały się na wycieczkę na pocztę.

Dzieci zwiedziły różne pomieszczenia urzędu pocztowego, poznały zakres usług pocztowych i zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu. Dowiedziały się też, jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki  poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek i wysłały pocztówkę

z pozdrowieniami do przedszkola w Aleksandrowie Łódzkim. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Super User
Kategoria:

W Pracowni Kulinariów Regionalnych

25 października 2018 r. Biedroneczki z grupy V wyruszyły na wycieczkę do Perkowic, gdzie w Pracowni Kulinariów Regionalnych  poznawały tradycje, zwyczaje i obrzędy naszego regionu.  Zwiedziły pomieszczenia pracowni, oglądały sprzęty, jakich używały nasze babcie i prababcie, poznały różne potrawy kuchni regionalnej, które znalazły się na Liście Produktów Tradycyjnych. To właśnie tam, pod czujnym okiem pań pracujących w tym ośrodku, przedszkolaki zamieniły się w piekarzy. Samodzielnie wykonały ciasteczka z cukrem i rogaliki według przepisu gospodyń z Perkowic, pochodzącego z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.  Specjały te stanowią dziedzictwo kulinarne społeczności lokalnej tych okolic.     

Dzieci z wielkim zaangażowaniem ugniatały, wałkowały, kroiły, dekorowały, a na koniec zjadały samodzielnie wykonane pyszności. Były też rozmowy oraz wspólne zdjęcia z paniami, które wprowadziły nas w klimat dawnych lat. Po dniu pełnym wrażeń wróciły do przedszkola bogatsze o nowe doświadczenia i umiejętności.