Super User
Kategoria:

12.12.2018 r. „ PRZYJACIELE KUBUSIA PUCHATKA” odwiedzili pracownię plastyczną „ MALEŃKA”. Na  początek dzieci wykonały „  Śnieżną kulę”, a potem miały czas na dowolne zabawy plastyczne w pracowni. Między innymi rysowały na stolikach z piaskiem, kredą na tablicy, flamastrami i farbami w sztyfcie na sztalugach i na koniec ozdobiły ogromny bożonarodzeniowy piernik. Chłopcy bardzo chętnie bawili się również klockami lego. Pytali pani prowadzącej ,  czy  mogą ją jeszcze odwiedzić.

Super User
Kategoria:

6 grudnia to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka.  Taki też był i dziś. Tuż po śniadaniu odwiedził naszą grupę Święty Mikołaj. Przyjechał saniami ciągniętymi przez zaprzęg siedmiu reniferów.  Mikołaj wysłuchał piosenki przygotowanej przez „ Przyjaciół Kubusia Puchatka”, a następnie wręczył  prezenty grzecznym dzieciom. Obiecał przyjść za rok pod warunkiem, że dzieci będą słuchać się rodziców i pań w przedszkolu, zjadać wszystkie posiłki i pilnie się uczyć.

Super User
Kategoria:

27 listopada dzieci   z grupy „ Przyjaciół Kubusia Puchatka”  kolejny raz  gościły w bibliotece „ Barwna”.    Tym razem poznawały środki transportu, kolorowały  pojazdy latające, a następnie „ ożywiały je w tabletach”. W czasie wolnym oglądały dowolnie wybrane   książki i czasopisma dla dzieci oraz    bawiły się     w    „ Kącik Malucha”.

Super User
Kategoria:

Przedszkolaki   z grupy „ PRZYJACIÓŁ KUBUSIA PUCHATKA”  wzięły udział w lekcji muzealnej na temat: „ SYMBOLI NARODOWYCH”.     Dzieci  dowiedziały się O początkach używania naszego godła oraz najważniejszych zmianach w wizerunku naszego symbolu narodowego. Dzieci również malowały na kaflu godło. Śpiewały hymn i recytowały „Katechizm Polskiego dziecka” W. Bełzy.

Super User
Kategoria:

Przedszkolacy z grupy „ PRZYJACIÓŁ KUBUSIA PUCHATKA” wybrali się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Po przybyciu na miejsce, dzieci zostały serdecznie przywitane przez Panów Strażaków, którzy chętnie zapoznali naszych małych podopiecznych ze swoją pracą. Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość przyjrzenia wozom strażackim. Na twarzach małych przedszkolaków widać było promieniste uśmiechy zadowolenia. Dzięki wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy. Wizyta ta wzbogaciła wiedzę dzieci o wiadomości na temat ochrony przeciwpożarowej. Po odwiedzinach w straży dzieci przyznały zgodnie, że ten zawód bardzo się im podoba. Kto wie może któryś z nich zostanie strażakiem?