Super User
Kategoria:

Do grupy "Skrzatów" przyszła Ola nasza absolwentka, która umiliła naszym dzieciom pobyt w przedszkolu. Przeczytała im bajki, a także zaprosiła do wspólnej zabawy. Przedszkolaki bardzo chętne brały udział w proponowanych zabawach i uważnie słuchały bajek. Dziękujemy Oli za przybycie i wspólnie spędzony z nami czas. kissinnocentkiss

 

Super User
Kategoria:

W tym roku grupa "Skrzaty" realizuje projekt "Kodowanie z elementem robotyki". Wszystkie dzieci są bardzo zadowolone z zajęć i chętnie w nich uczestniczą. W październiku grupa będzie brała udział w Europejskim tygodniu kodowania "Code week". Celem działań prowadzonych w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Tydzień Kodowania jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, wykształcenia, płci, etc. Każdy może zacząć się uczyć programowania i nabyć nowe kompetencje związane z kodowaniem. Z nauką programowania jest jak z nauką języka obcego. Opanowujemy podstawy i odkrywamy, że możemy się porozumieć z innymi, uczymy się zaawansowanych zwrotów i czujemy, że mamy wpływ na nasze otoczenie. Ucząc się kodowania poznajemy język maszyn i technologii, którą się posługują. Stajemy się aktywnymi twórcami i dostajemy narzędzia do zmieniania świata.

code week