Super User
Kategoria:

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

 

Dnia 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas i obdarował wszystkie dzieci prezentami. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok !

 

Super User
Kategoria:

W środę nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj.112 i 997. Policjanci uświadomiły przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami,a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.

 

 

Super User
Kategoria:

Dnia 27 listopada dzieci z grupy III wykonały wspólnie masę Tutti&Frutti. Dzieci bardzo lubią próbować różnych rodzajów mas. Tym razem wykonały delikatną i pachnącą ciastolinę.  Było to dla nich kolejne sensoryczne wyzwanie, które sprawiło im wiele radości. Skrzaty nie mogą się doczekać aż spadnie śnieg...ale to też mamy zaplanowane i tuż przed wizytą Św Mikołaja go zrobiąsmile

 

Super User
Kategoria:

Dzieci z grupy III od początku roku realizują projekt edukacyjny pt. "W krainie zmysłów". Ostatnio wykonały wspólnie ciecz Nieniutonowską. Jest to substancja, która czasem zachowuje się jak ciało stałe, a czasem jak ciecz. Polecamy wykonanie takiej samej w domu, ponieważ to doskonałe ćwiczenie sensoryczne dla dzieci . Skrzaty były zachwycone :)

 

Super User
Kategoria:

W poniedziałek 26 listopada dzieci z grupy III świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z ich ulubieńcami. Na dzieci czekało tego dnia wiele atrakcji: poznały historię pluszowego Misia, były wspólne zabawy, śpiewanie piosenek o misiach oraz wykonały prace plastyczno-techniczne nową metodą.